Boj o Řízkárnu! Majitel nám dluží peníze, zuří personál (tn.cz)

Znáte pražskou resturaci Řízkárna? Zaměstnanci mají vztek, že prý jim majitel neplatí, dluží jim a restauraci blokují.

Co na to majitel? Kde je pravda?

Majitel pražské restaurace Řízkárna čelí nařčení z šikany svých podřízených a z neplacení závazků k některým svým zaměstnancům. V poslední době na to několikrát poukázala Mostecká solidární síť, která se snaží svými protesty donutit majitele k nápravě.

Navenek solidní a vyhlášený podnik, podle bývalých zaměstnanců ale restaurace s podivnými praktikami vedení a bezplatnou prací. Podle dostupných informací má majitel restaurace Vladimír Krulec dlužit na výplatách až pětadvaceti lidem.

Bývalí zaměstnanci, kterým Krulec údajně dluží peníze, pořádají pod záštitou Mostecké solidární sítě proti restauraci Řízkárna protestní akce. Tou poslední byla nedělní blokáda restaurace, kdy účastníci obsadili v podniku všechny stoly, objednali si minerálky a odmítali uvolnit místo příchozím zákazníkům. Situaci musela řešit přivolaná policie.

Aktivisté také po celé Praze 5 rozlepují plakáty varující před restaurací Řízkárna a před jednáním jejího majitele. To se ale nelíbí firmám, které prodávají reklamní plochy ve městě, nelegální výlep totiž často zakrývá zaplacenou reklamu. “My jsme jen zveřejnili naše plakáty na internetu a vyzvali jsme veřejnost, aby je šířila. Že je někdo nalepí někam, kam nemá, za to my nemůžeme,” brání se organizátor akcí Lukáš Borl.

Redaktor TN.cz se vydal do restaurace pro vyjádření majitele Vladimíra Krulece. Ten se nám ale ke kauze odmítl vyjádřit, s médii vůbec komunikovat nechce. “To je věc našich právníků, my se tu staráme o dobrý řízky,” dodal na vysvětlenou. Protesty proti němu vede podle jeho slov “partička anarchistickým marxistů”.

Kromě nevyplácení výplat viní poškození majitele i z hrubého zacházení s podřízenými. “Kolega omylem rozlil polévku, tak si ho pan majitel zavolal, dal mu facku a začal mu vyhrožovat lidmi z východu, ať čeká večer návštěvu a podobně,” říká poškozený David V.

Podle Lukáše Borla z Mostecké solidární sítě budou protesty pokračovat. “Dokud poškozeným pan Krulec nezaplatí, tak to nevzdáme,” říká odhodlaně.

zdroj: http://tn.nova.cz/clanek/kauza-rizkarna-vykoristuje-majitel-restaurace-sve-zamestnance.html